Bóg, Naród, Ojczyzna. Ojcowizna otwarta na świat - od 1999 jako biuletyn Konserwatysta Małopolski ISSN 1773-3946
Blog > Komentarze do wpisu
Wołam o Wolność dla Tybetu: imperialne Chiny muszą uwolnić podbite narody i kraje, Tybet jest jednym z nich.

Na początku ubiegłego tygodnia w 49. rocznicę krwawego stłumienia tybetańskiego powstania przeciwko Chinom mnisi buddyjscy zorganizowali w Lhasie pokojowe marsze. W kolejnych dniach przerodziły się one w największe od 20 lat antychińskie wystąpienie.

Download this episode (3 min)

Tymczasem w Polsce aktywny w marcu 1968 syjonista, uczestnik rozruchów ulicznych, a obecnie marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz proponuje, żeby jechać na sportową zabawę do imperialnych Chin, które bezprawnie okupują Tybet, ale Borysewicz o słowiańskim imieniu Bogdan chce zbojkotować uroczystą imprezę otwarcia.

Po 1968 roku Borysewicz cudem chyba tylko uniknął przeszkód ze strony żydowskiej Służby Bezpieczeństwa, wyemigrował udanie z Gdańska na Ziemie Wschodnie i nie dał się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim poznać z postawy nonkonformistycznej, szczęśliwie ukończył historię z teorią permanentnej rewolucji Trockiego (prawdziwe nazwisko Bronsztajn), więc nikt nie połączył nigdy z tą osobą antyrządowych napisów w sraczu biblioteki uniwersyteckiej, gdzie do dziś przebija z tynku na pierwszym piętrze:

      Spojrzyj Panie i rozważ,

      komuś tak kiedy uczynił:

      Czy kobiety mają jeść owoc swojego łona - pieszczone niemowlęta?

      Czy w Swiątyni Pańskiej ma się zabijać kapłana i proroka?

                                                        Lamentacje 2.20Panie prezydencie Kaczyński, panie marszałku Borysewicz,

można się upominać o Prawa Człowieka w Chinach, ale najpierw imperialne Chiny muszą uwolnić podbite narody i kraje, Tybet jest jednym z nich.

Czy imperialny Związek Sowiecki usłuchałby się jednego Wałęsy i wyszedłby na dobre z Polski, Ukrainy i Litwy, gdyby przywódcy świata chcieli ograniczyć swoje poparcie dla pragnień wolnościowych Polaków, Ukraińców i Łotyszy tylko do symbolicznego wpisania się w sraczu do księgi kondolencyjnej na olimpiadzie w Moskwie?

Cóż ostanie się po waszych oświadczeniach?

Wołam o Wolność dla Tybetu.

Polak Klein (używane wcześniej nazwisko: Stan David Ligoń)


http://sowa.mypodcast.com/200803_archive.html

http://nowaruda.blox.pl/2008/03/Czy-w-Swiatyni-Panskiej-ma-sie-zabijac-kaplana-i.html
http://nowaruda.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?398936
Posted by sowa at 11:47 AM |  MAKE A COMMENT
piątek, 21 marca 2008, reakcja

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
www.flickr.com
stefan_kosiewski pod ochroną prawa - unter dem Denkmalschutz * 41- 250 Czeladź, Polen photoset stefan_kosiewski pod ochroną prawa - unter dem Denkmalschutz * 41- 250 Czeladź, Polen photoset
statystyka